top of page

Göz Sağlığı

Göz Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde vitreo - retinal hastalıklar, katarakt - refraktif cerrahi, oküloplastik cerrahi, glokom, sarı nokta hastalığı tanı ve tedavisi, refraksiyon - kırma kusurları, şaşılık, pediatrik oftalmoloji, prematüre retinopatisi, retina ve kornea hastalıkları gibi branşlarda hizmet verilir.

Uzman hekimler, göz hastalıklarının teşhisinde ve tedavisinde güncel teknolojilerden faydalanır.

BG Vip Medical, Avrupa'da Bulgaristan ve Ukrayna'daki ofislerinden ve web sitesi üzerinden sağladığı online randevu sistemiyle, yurt dışından gelen hastaların tedavi ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır.

лечение на очите в Турция

Akıllı Lens

Genellikle katarakt ameliyatında takılan Akıllı Lensler, kişinin Akıllı Lense engel farklı bir durumu yoksa katarakt hastalarının büyük bir kısmına uygulanabilir. Bunun dışında genç yaşta olan hastalarımız için ileri derecede hipermetrop ya da yüksek miyopiden dolayı lazer olamayan fakat gözlük ya da lensten kurtulmak isteyen hastalarda da Akıllı Lens (GİM) uygulaması yapılabilir.

Ayrıca daha önce lazer operasyonu geçiren fakat göz içindeki doğal merceğin zamanla deforme olması sebebiyle görmede azalma ya da uzağı veya yakını net görememe sorunu yaşayan hastalarda da Akıllı Lens operasyonu tercih edilebilir.

Çocuk Göz Sağlığı

Çocuklarınızın sağlığı, sadece vücut sağlığı açısından değil, önemli bir duyusu olan göz sağlığını da kapsamaktadır. Çocuklarınızın göz sağlığı korumak için, gözlerine zarar verebilecek her türlü tehlikelere karşı uyarıda bulunmanın yanında düzenli olarak göz kontrollerini de gerçekleştirmek gerekmektedir.

лечение на очите в Турция
лечение на очите в Турция

Diyabetik Retinopati

Diyabetik retinopati, göz arkasında bulunan ışığa duyarlı dokunun (retina) zarar görmesinden kaynaklanan bir diyabet komplikasyonudur. Diyabetik retinopati ayrıca retina yüzeyinde yeni kan damarları oluşmasına da neden olur.  Bu yeni damarlar ise kolayca kanayabilir. Diyabetik retinopatide tanı konulmadığı ve tedavi aksatıldığı takdirde körlüğe de neden olabilen bir göz hastalığıdır.

Diyabetik retinopati aşamalarında, görmenizi tehdit edecek aşamaya ulaşılması genellikle birkaç yıl sürmektedir.

Katarakt ve Tedavisi

Katarakt, göz içinde bulunan ve görmeyi sağlayan doğal göz merceğinin zamanla saydamlığını kaybederek matlaşması sonucu oluşan göz hastalığıdır. Farklı bir deyişle hastanın buğulu bir camın arkasın bakıyormuş gibi hissetmesidir.

Katarakt sadece cerrahi ile tedavi edilebilen bir göz hastalığıdır. Kataraktın görmeye olan etkisi belli bir seviyeye ulaştığında mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Başlangıç seviyesinde olan katarakt hastalarında ise mesleki fonksiyonları ve günlük yaşamları göz önünde bulundurulduğunda hastanın hayatına olumsuz etki ediyorsa erken evrede de katarakt operasyonu gerçekleştirilebilir. 

лечение на очите в Турция
лечение на очите в Турция

Keratokonus

Keratokonus, normalde yuvarlak bir şekle sahip olan korneanın zamanla inceldiği ve sivrileşmeye başladığı ilerleyici bir göz hastalığıdır.

Normalde kornea tıpkı bir top gibidir fakat bazı durumlarda korneanın yapısı bu şekli koruyacak kadar güçlü değildir ve kornea bir koni gibi dışarı doğru çıkmaya yani sivrileşmeye başlar. Bu duruma keratokonus adı verilir.

Keratokonus tek gözde ortaya çıkabildiği gibi her iki gözde birden de ortaya çıkabilir. Genellikle ergenlik dönemi ya da 20’li yaşlarda başlayan bu göz hastalığının gözlük veya yumuşak kontakt lens ile görme sorunları düzeltilebilir. İleri evrelerde ise sert gaz geçirgen kontakt lensler veya diğer tip lensler kullanılabilir. Keratonusun daha ileri evrelerinde kornea nakli de gerekebilen bir durumdur.

Retina Hastalıkları

Retina, ışığa duyarlı hücrelerden oluşan, görmeyi sağlayan ve göz küresinin arka duvarını kaplayan bir tabakadır. Damar ve sinir hücrelerinden oluşmaktadır. Görme sinirleri algılanan görüntüyü beyne iletmekte ve işleyen bu mekanizma sayesinde görme sağlanmaktadır. Retina hastalıkları genellikle göz küresini dolduran ve yumurta akı kıvamındaki bir sıvı olan vitreus hastalıklarıyla ilişkili olmaktadır.

Sıklıkla karşılaşılan retina hastalıkları aşağıdaki gibidir ;

  • Diyabetik retinopati ( Şeker hastalığına bağlı görülür )

  • Retina yırtığı

  • Retina dekolmanı

  • Sarı nokta hastalığı (Yaşa bağlı makula dejenerasyonu )

  • Retinal ven ve retinal arter tıkanıklıkları

  • Epiretinal membran

  • Makula deliği

  • Göz travmaları

лечение на очите в Турция
Akıllı Lens
Çocuk Göz Sağlığı
Diyabetik Retinopati
Katarakt ve Tedavisi
Keratokonus
Retina Hastalıkları

TRANSFER HİZMETİ

Havalimanı/Otogar transferleri, otel konaklama, hastaneler gibi ulaşım yerlerinde size Özel Araç Hizmeti sunuyoruz!

Sizlere kaliteli ve konforlu bir VIP transfer sağlıyoruz.

PLANLAMA

Yurt dışından başvuran hastalarımıza profesyonel kadromuzla kaliteli ve konforlu bir VIP hizmeti vermekteyiz. Tüm rezervasyon, konaklama ve hastane süreçleriniz, BG VIP MEDICAL'ın deneyimli ekibi tarafından önceden kusursuz bir şekilde planlanır.

KONAKLAMA

Danışmanınız size aralarından seçim yapabileceğiniz sağlık bakanlığı onaylı lüks oteller sunacaktır.

Sağlık güvencesi altında estetik beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için İstanbul’a bekliyoruz.

ÖZEL DANIŞMAN

Yurt dışından gelen hastalarımızla kendi dilinde konuşan sağlık danışmanlarımız ve rehberlerimiz ilgilenmektedir.

Son kontrollerinizden sonra İstanbul‘un tarihi atmosferini gezmek ve alışveriş yapmak için yeterli zamanınız olacaktır.

bottom of page