top of page
Marble Surface

Meme Estetiği

Meme estetiği, günümüzde plastik ve estetik cerrahi alanında en sık uygulanan estetik operasyonlardan birisidir. Meme estetiği, meme dokusunun hamilelik, emzirme veya yaşlılık gibi sebeplerden dolayı dezenformasyona uğraması ve benzeri sağlık problemleri sebebiyle yapılabilir. 

Bunun yanında eğer kişi göğüs bölgesinin görüntüsünden rahatsızsa veya kişi dış görünüşünü arzu ettiği şekilde değiştirmek istiyorsa, meme estetiği yaptırma kararı alabilir. Meme estetiği kişinin dış görünüşüne doğrudan bir değişime sebep olur ve işlemin çapı tamamen kişinin isteğine göre belirlenir. 

Meme Estetiği Türleri Nelerdir?

 

Günümüzde yaygın olarak yapılan üç adet meme estetiği türü bulunmaktadır. Bunlar: meme büyütme estetiği, meme dikleştirme estetiği, meme küçültme estetiği ve jinekomasti olarak sıralanabilir. Bunlara ek olarak, kimi zaman kişilerin göğüs dokularında istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumda göğüs ucu boyutunu küçültmeye yönelik cerrahi müdahaleler yapılabilir.

Meme estetiğiyle birlikte sarkıklıklar düzeltilebilir, aynı zamanda büyüklük problemi varsa küçültülebilir, küçük ise büyütülebilir. Hayalini kurduğunuz görünüme BG VIP MEDICAL ile kavuşun!

meme büyütme bg vip.jpg

Meme Büyütme

Göğüs büyütme; genetik veya sonradan oluşan nedenlerle görünümünden veya boyutlarından memnun olunmayan göğüslerin cerrahi yöntemle silikon adı verilen protezler kullanılarak ebatlarının istenilen boyutlara getirilmesidir.

Göğüs büyütme ile göğüslerinizi güçlendirerek görünümünüzü değiştirin. Gelişmiş cerrahi teknikleri ve meme implantı teknolojilerini kullanarak kadınsı hatlarınızı düzleştirebilir ve arzu ettiğiniz estetiğe ulaşmanıza yardımcı olabiliriz. Her kadının ihtiyacına göre özelleştirilebilen seçenekleriyle meme büyütme, güzel sonuçlarla tatmin edici bir deneyim sunuyor.

Meme Büyütme

Meme Küçültme

Günümüz teknolojisinde ciltte çok az iz bırakan ve memenin emzirme fonksiyonunu koruyan cerrahi teknikler geliştirilmiştir. Bu ameliyatlar da memeler kişinin vücuduyla orantılı boyutta olacak şekilde küçültülmekte ve meme uçları olması gereken yere taşınmaktadır.

Meme dokusunun vücut yapısına göre büyük olması kişiyi birçok yönden kısıtlar. Büyük ve sarkık memeler kişiyi olduğundan daha ileri yaşta, daha kilolu gösterdiği gibi fit bir görünüme de engel olur. Genellikle büyük memeye meme sarkıklığı da eşlik eder.

Meme küçültme estetiğinin temel hedefi meme sarkıklığının giderilmesi ve memenin küçültülmesidir. Operasyondan önce hastaya özel yapılacak tasarımın önemi çok fazladır. Burada hastanın dekoltesinin nasıl bir görünümde olmasını istemesi, ne büyüklükte bir meme istediği önemlidir.

meme küçültme bg vip.jpg
bgvip meme diklestirme.jpg

Meme Dikleştirme

Göğüs dikleştirme; memenin yeniden eski formunu bulması, memenin dikleştirilmesi ve yeniden şekillendirilmesi için yapılan bir operasyondur.
Meme dikleştirme ameliyatlarında öncelikle hastalarımızın istekleri dikkate alınarak memenin şekli ve boyutu belirlenir.


Meme dokusu yeterli ise meme hacmi iyi ise bu hastalara göğüs dikleştirme operasyonu planlanır.
Eğer hacim eksikliği var meme küçükse meme toparlama ile beraber meme protezi de yerleştirilir. İki operasyon aynı anda yapılabilir.

Jinekomasti

Dış görünümün son yıllarda hayatın her alanında önem kazanması ile birlikte kadınlar kadar erkekler de estetik dokunuşlara ihtiyaç duyuyor. En sık tercih edilen işlemlerin başında ise erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı olan jinekomasti geliyor. Estetik ve psikolojik sorunlara yol açabilen meme büyümesi, liposuction uygulamaları ve jinekomasti gibi çeşitli cerrahi yöntemlerle kısa sürede tedavi edilebiliyor.

erkek jinekomasti.jpg
Meme Küçültme
Meme dikleştirme
Jinekomasti

TRANSFER HİZMETİ

Havalimanı/Otogar transferleri, otel konaklama, hastaneler gibi ulaşım yerlerinde size Özel Araç Hizmeti sunuyoruz!

Sizlere kaliteli ve konforlu bir VIP transfer sağlıyoruz.

PLANLAMA

Yurt dışından başvuran hastalarımıza profesyonel kadromuzla kaliteli ve konforlu bir VIP hizmeti vermekteyiz. Tüm rezervasyon, konaklama ve hastane süreçleriniz, BG VIP MEDICAL'ın deneyimli ekibi tarafından önceden kusursuz bir şekilde planlanır.

KONAKLAMA

Danışmanınız size aralarından seçim yapabileceğiniz sağlık bakanlığı onaylı lüks oteller sunacaktır.

Sağlık güvencesi altında estetik beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için İstanbul’a bekliyoruz.

ÖZEL DANIŞMAN

Yurt dışından gelen hastalarımızla kendi dilinde konuşan sağlık danışmanlarımız ve rehberlerimiz ilgilenmektedir.

Son kontrollerinizden sonra İstanbul‘un tarihi atmosferini gezmek ve alışveriş yapmak için yeterli zamanınız olacaktır.

bottom of page