top of page
Body Aesthetics

Vücut Estetiği

Vücut estetiği ameliyatları plastik cerrahlar tarafından yapılan estetik ameliyatlardır.  Dünyada ve Türkiye’de son yıllarda vücudu şekillendirme ameliyatları en çok tercih edilen estetik ameliyatlar olmuştur. Vücut estetiği ameliyatlarında; fazla olan, kontür problemi yaratan yağlar alınır, vücut şekillendirilir ve oran sorunları giderilir.

BG VIP MEDICAL dünyanın her yerindeki hastalar için, en etkin ve en hızlı tedavi yöntemi ve hastaya uygun maliyet seçeneklerini birleştirerek, Türkiye'de tedavi olmak isteyen hastalara yüksek standartlarda tedavi sunmayı taahhüt eden bir uluslararası sağlık danışmanlığı firmasıdır.

vücut estetiği.png

Avrupa'nın en büyük estetik cerrahi ve saç ekimi hastaneleriyle birlikte, sağlığı bir bütün olarak görüyor, hem estetik ihtiyaçlarınızın karşılanmasında hem de sağlık problemlerinizin çözümünde var oluyoruz.

Sizlere kusursuz bir deneyim hazırlamak için tüm enerjisiyle çalışan uzman kadromuza hiç bir şekil de ücret ödemeden danışabilir, tedavi bilgisi ve ücret bilgisi alabilirsiniz.

Liposuction bg vip.jpg

Liposuction ( Yağ Aldırma )

Liposuction tekniği, deri ile kas tabakası arasında kişinin kilo alması sonucu kalınlaşan yağ dokusunun ince ve özel kanüller yardımı ile vücuttan çıkarılması işlemidir.

 

Bu ameliyat için uygun hasta grubu ideal kilosuna yakın veya biraz üzerinde olan ve bölgesel yağlanma sorunu olan kişilerdir. Liposuction uygulanan bölgelerde yağ hücre sayısı kalıcı olarak azaldığı için ameliyatın iyileşme döneminden sonra hasta kilo alsa dahi bu bölgeler eski hacimlerine ulaşamazlar.   

Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme ameliyatları genellikle aşırı kilo verme sonrası (post bariatrik cerrahi) veya daha az sıklıkla yaşın ilerlemesi ile vücudun birden fazla bölgelerinde toparlama ameliyatı gerektiren sarkma ve şekil bozukluğu oluşan hastalarda yapılan kombine ameliyatlardır. Bu ameliyatlar hastanın genel sağlık durumuna ve yapılacak işlemlerin sayısı ve süresine bağlı tek seansta veya birden fazla seansta yapılır.

Liposuction bg vipp.jpeg
vücut şekillendirme bg vipp.jpg

Abdominoplasti ( ​Karın germe )

Gelişmiş cerrahi teknikler, genç ve sıkı bir bel oluşturmak için zayıflamış karın kaslarını, sarkmış deri sarkmasını ve kalıcı karın yağını düzeltebilir. Hamilelik, kilo kaybı ve/veya yaş vücudunuza zarar verdiyse, bu inanılmaz vücut şekillendirme prosedürü ile figürünüzü ve özgüveninizi geri kazanabilirsiniz

Karın germenin amacı gevşemiş karın kaslarını toparlamak ve sarkmış cilt fazlalıklarından hastayı kurtarmaktır. Bu ameliyatlar aşırı kilo verenler veya doğumdan sonra karın bölgesinde aşırı sarkması olan anneler için uygulanan ideal yöntemdir. Ameliyat detayları oluşmuş yapı değişiklikleri ve hedeflenen gövde şekline göre belirlenir. 

Kol Estetiği ( Kol İnceltme - Germe )

Kol germe; yaşlanma, aşırı kilo alıp verme, kolumuzdaki deri kalınlığı, yağlanma, sarkma ve esnekliğinin bozulması durumunda yapılan operasyonlardır.

Yaş faktörüyle de oluşan vücuttaki elastik ve kollajen liflerin yapısında ve şeklinde bozulma ile deri altı yağ tabakasında küçülmeler meydana gelir. Zamanla vücudumuzun her kısmında olduğu gibi kollarımızda da değişiklikler olmaktadır. Koldaki bu deformiteleri düzeltmek için kol germe ameliyatı yapılmaktadır.

kol estetiğiii.jpg
bacak-estetiğibgvip.jpg

Bacak Estetiği

Bacak bölgesindeki şekil bozuklukları, hoşnut olunmayan derecede kalınlık veya incelik rahatsızlık verici unsurlardır. Her kadın uzun, simetrik ve pürüzsüz bacaklara sahip olmak ister. Bacak estetiği ameliyatı da cerrahi müdahale yoluyla bacakları estetik, çekici ve istenilen şekle getirme işlemidir. Estetik cerrahide ağırlıklı olarak kalıtsal ya da çocukluktaki sağlıksız beslenmeye bağlı şekil bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla ameliyatlar yapılmaktadır. Çünkü bacaktaki bazı estetik bozukluklar, egzersiz ve diyetle de çözülebilmektedir.

Günümüzde birçok erkek ve kadın bacaklarının şeklinden rahatsız olduğundan estetik ameliyatları tercih etmektedirler. Bacak estetiği ameliyatlarında bacak boyu uzatmak veya kemik eğriliklerini düzeltme şansımız yoktur, amaç, bu kusurları azaltmaktır.

El Estetiği

Yaşlanmanın ilk olarak görüldüğü yerlerden biri ellerdir. Hatta bazen yüzdeki belirtilerden daha çok dikkat çeker. Çünkü elin en üst katmanındaki deri yüz derisinden çok daha incedir. El üzerinde ki katmanda çok az miktarda yağ bulunur. Yaşlanmanın sonucu olan kollejen ve elastik lif yıkımı el üzerinde dikkat çekici bir yaşlanma etkisi meydana getirir.

Sonuçta buruşuk, kırışık, damarların belirgin olan bir cilt ortaya çıkar. Çocukluk ve gençlik döneminde oldukça güneşe maruz kalma durumunda ortaya çıkan kahverengi lekeler, yaşlılığı daha çok hissettirirler.

El ameliyatlarında dejeneratif hastalıklar, özellikle el yaralanmaları, ve doğuştan var olan bozuklukların tedavisi yapılmaktadır.

el esetik bg vip.jpg
Liposuction
Vücut Şekillendime
Abdominoplasti
Kol Estetiği
Bacak Estetiği
El Estetiği

TRANSFER HİZMETİ

Havalimanı/Otogar transferleri, otel konaklama, hastaneler gibi ulaşım yerlerinde size Özel Araç Hizmeti sunuyoruz!

Sizlere kaliteli ve konforlu bir VIP transfer sağlıyoruz.

PLANLAMA

Yurt dışından başvuran hastalarımıza profesyonel kadromuzla kaliteli ve konforlu bir VIP hizmeti vermekteyiz. Tüm rezervasyon, konaklama ve hastane süreçleriniz, BG VIP MEDICAL'ın deneyimli ekibi tarafından önceden kusursuz bir şekilde planlanır.

KONAKLAMA

Danışmanınız size aralarından seçim yapabileceğiniz sağlık bakanlığı onaylı lüks oteller sunacaktır.

Sağlık güvencesi altında estetik beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için İstanbul’a bekliyoruz.

ÖZEL DANIŞMAN

Yurt dışından gelen hastalarımızla kendi dilinde konuşan sağlık danışmanlarımız ve rehberlerimiz ilgilenmektedir.

Son kontrollerinizden sonra İstanbul‘un tarihi atmosferini gezmek ve alışveriş yapmak için yeterli zamanınız olacaktır.

bottom of page